TRENN-TRENN-TRENN

Möödus just väga trennirohke kuu ja nüüd sellel kuul otsustasin vabamalt võtta, et jääks aega keskenduda rohkem iseenda jõusaalitreeningutele (jälgida rohkem tehnikat, progresseeruda raskustega). Enamasti tegin nädalas 11-13h trenni – ideaalis kujutasin endale ette, et teen 6-7 BodyBalance’it, 2 jõutreeningut, mõned korrad kõhulihastele mõeldud superseeriat ja sellega asi piirdub. Tegelikkus oli aga see, et iga nädal tegin lisaks enda juhendatavatele trennidele ka asendusi ja vahepeal leidsin end teiste treenerite BodyBalance’itest, kuigi oleks võinud puhata. Lisaks käisin üleeelmisel nädalal 6km jooksmas.

Kes juba varem on mu blogi lugenud, teab, et olen tegelikult suur jooksusõber või siis peaks ütlema, et olin? Käisin peaaegu kaheksa aastat igal hommikul jooksmas, umbes 2.5-4km (eelmisel aastal jooksin kokku 1395km). Selle aasta jaanuaris otsustasin, et teen jooksmisega pausi. Otsus sai vastu võetud,  sest hakkasin ise juhendama trenne ja teiseks tundsin, et keha vajab puhkust. Praegu on nii ilus ilm ja sõbrad postitavad Instagramis tihti oma jooksupilte – tahaks ise ka tihedamini jooksurajale jõuda, aga proovin mõelda selge peaga ja teadvustada endale, et puhata peab ka oskama. Seega mu number üks reegel on see, et nädalas peab olema kaks trenni vaba päeva.

IMG_8846

IMG_8844

Keha reaktsioon sellisele kuule oli selline, et kaotasin 1.1kg ja seda puhtalt rasva arvelt, lihasmass jäi täpselt samaks. See oli üllatav, sest jõusaali tegin ma enam-vähem samamoodi nagu enne (kui ausalt öelda, siis isegi natuke kergemalt kui varem) ja kardiot ma pole peaaegu üldse teinud (ainult üks jooks jäi selle aja sisse, mis oli eelmisel nädalal). Küll aga tean ma seda, et kui ma ise juhendan trenni, siis on mul pulss üsna kõrge (sellel kuul oli märgatavalt rohkem juhendatud trenne kui varem).

Lisaks olen nüüd käinud 9 kuud jõusaalis regulaarselt ja see areng on olnud meeletu – tehnika, raskused, harjutused. Aga ma arvan, et kirjutan jõusaalist eraldi mõni teine kord. Ja lisaks veel oma personaaltreeneriõpingutest ka (ilmselt, siis kui mul kõik eksamid on sooritatud).

IMG_8841

IMG_8845

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.