TEE SEDA, MIDA ARMASTAD

Kas sa armastad seda, mida sa teed? Kas sinu jaoks on su töökoht justkui su hobi? Või tead ehk mõnda tuttavat, kes jumaldab oma tööd ja salamisi oled kade, et ta armastab oma tööd ja et tal läheb nii hästi? Kui sa ei tee hetkel veel sellist tööd, mida tahaksid teha, siis on sul aeg ohjad enda kätte võtta ning tegutseda selle nimel, et ka sinu töö oleks justkui hobi. Kõigepealt tasub alustada traditsioonilise küsimusega, mis on see, mis paneks su silmad särama? See võib-olla ükskõik mis. Sa võid unistada laulja karjäärist, unistada näitlemisest või ehk soovid oma teadmisi teistele edasi anda, olles näiteks koolitaja? Kui Sa oled leidnud selle millegi, siis võid järgmisena mõelda sellele, et kuidas sa saaksid oma huvist/hobist lähtuvalt tööd teha. Kui ka see plaan on enam-vähem olemas, siis algab see kõige põnevam osa, samas ka selline osa, kus võib tekkida ka loobumismõtteid.

Miks paljud inimesed ei tee seda, mida armastavad? Mulle tundub, et asi saab alguse sellest, et risk on liiga suur. Oleme harjunud teatud sissetulekuga ja tihti võib tähendada millegi uuega alustamine ka sissetuleku vähenemist, eriti kui tegemist on alaga, kus tuleb end üles töötada – fotograaf, võistlussportlane, koolitaja, kirjanik, treener, disainer, moelooja, laulja. Oletame, et sa oled mingis ettevõttes tegevjuht palgaga 2000 eurot ja sinu jaoks on see töö stressitekitav, sulle ei meeldi alluvate eest pidevalt ülesandeid ära teha ning igal tööpäeval mõtled sellele, kuidas jõuaks kätte õhtu. Kahjuks pole selline elu just eriti meeldiv, palk võib-olla Eesti mõistes normaalne, aga sa ise ole selle juures väsinud ja kurnatud. Sul on tegelikult mitu võimalust – sa võid muuta selle töö enda jaoks huvitavamaks ja leida enda jaoks uusi väljakutseid või siis leida see miski, mis sulle meeldib ja mida tehes sa ei tunne pidevalt seda, et tuleks juba õhtu või nädalavahetus. Tundub sinu jaoks klišeena?

Minu tutvusringkonnas on päris palju neid inimesi, kes teevad sellist tööd, mis neile meeldib. Kui me kokku saame, siis nende positiivsust ja elurõõmu on tunda juba kaugele. Juba naeratus ja soe pilk reedab, et nad on oma eluga rahul, isegi pärast väsitavat tööpäeva või kohtumisi, mis võib-olla ei läinud nii hästi, kui oleks võinud. Kuid põhiline on see, et neile meeldib see, mis nad teevad, nad soovivad seda teha ning mis oluline, nad on nõus tulemuste nimel pingutama.

Üks põhjus, miks ma end üsna tihti rühmatreeningutest leian, on see, et treenerid on nii motiveerivad, julgustavad ja positiivsed. Kui oled teinud tund aega trenni sellise treeneriga, siis on endal ka tunne, et võib kohe maailma vallutama minna, mis sest, et vahepeal jooksevad asjad peas kokku. Paljud treenerid, keda ma tean, naudivad oma tööd väga ja nad teevad seda, sest neile meeldib trenne juhendada, jagada inimestega oma positiivset energiat, jälgida kõrvalt nende arengut. Miks mitte ise olla see inimene, kes oma positiivsusega muudab kellegi päeva paremaks?

Tutvusringkonnas on ka mõned fotograafid, kellega olen natuke lähedasem. Fotograafide lugu algab sarnaselt, sa oled avastanud, et sulle meeldib pildistada ning järk-järgult ostad parema tehnika, arendad oma töötlemisoskuseid ja pakud klientidele järjest paremaid pilte. Kuid see kõik ei saaks võimalik olla, kui sa ei julge alustada. Ei julge võtta riski, et täna ei teeni sa 1000, 2000 või 5000. Mida rohkem oled sa valmis ise arenema, ise õppima ja õppima töö käigus, seda kaugemale sa jõuad ja seda enam sa tunned, et liigud õiges suunas.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.