Personaaltreeneri õpingud

Oktoobri lõpus alustasin personaaltreeneriõpingutega FAF’is (Fitness Academy of Finland), mis on möödunud üpriski hästi. Vahepeal on tulnud ka selliseid hetki, kus mõtled, et miks oli vaja midagi uut käsile võtta, et oleks võinud lihtsalt eksisteerida mugavustsoonis, aga tegelikult õppimine on lahe. Ausalt, ma ei kujutaks vist ette seda, et ma ei õpiks. Kui suvel sain oma ülikooli diplomi kätte, siis mõtlesin küll, et oh, vabadus ja nii mõnus tunne, et esimest korda elus ei peagi kooli minema. Esimest korda, sest ma olen algusest peale olnud seda meelt, et põhikoolile järgneb gümnaasium, millele omakorda ülikool, justkui vahepealseid valikuid poleks olemas. Kuid sügisel oli üsna tühi tunne, eriti 1. septembril, kus terve päev jalutasid minust mööda koolijütsid ilusate lillekimpudega – oleks ise tahtnud ka olla õpilane, mitte suur, kes peab otsustama, mida eluga nüüd ette võtta.

Septembri alguses hakkas juba registreerimine personaaltreenerikoolitusele, kus siis valiti motivatsioonikirja põhjal välja need, kellel on võimalus õppida suurepäraseks personaaltreeneriks. Ja juba oktoobris alustasime ja ütlen kohe, et õppimine reedel, laupäeval ja pühapäeval on hoopis midagi muud kui ülikoolis õppimine. Pikad päevad ja info küllus – sellega tuli harjuda, aga kui õpid midagi, mis endale meeldib, siis ei ole see raske. Meil on jäänud veel kaks koolitusnädalavahetust ning siis juba on ees eksamid ja lõputöö kaitsmine. Kuigi hetkel on küll selline tunne, nagu ei oskakski midagi, tean vaid seda, et nii mõnigi asi, mis enne tundus “õige”, on hoopis “vale”. Nii et ma olen vist suurem ekspert sellest, mis on “vale”, mitte selles, mis on “õige”. Aga mul on veel kuu aega, et õppida “õigeid” asju.

img_7074

img_7132

Kuna juba lõpp vaikselt paistab ja õppimine on vist mu kirg, siis jõudsin ma vahepeal mõelda ka sellele, et mida ma edasi õpin. Otsustasin, et peaks toitumist rohkem õppima, sest esiteks on kokkamine niikuinii mu kirg ja miks mitte osata natuke paremaid valikuid ise teha? See ei tähenda, et ma ühtegi “tavalist” toitu enam ei tee või et kõik peod, mis korraldan, tulevad superhüpertervislikud ja et kõik makrod oleksid tasakaalus ja kalorid loetud. Kõike ikka mõistlikuse piires ja aeg-ajalt võib endale ühtteist lubada ka. Seega oluline märksõna on tasakaal ja ilmselt seda ma eelkõige õppida soovingi ja tulevikus teistele edasi anda.

Lisaks, kui tunned, et sul on vaja nõu kas siis trenni või toitumise osas, siis kirjuta mulle, vastan hea meelega. Ja kui soovid tulla personaaltrenni, siis hetkel prkatika raames saad tulla mu trenni poolmuidu. Ja kui sa tahad mu BodyBalance’isse tulla, siis on sul selleks võimalus igal teisipäeval kell 19.30 Arigato spordiklubis. Ja veebruari lõpust ka esmaspäeviti ka kolmapäeviti kell 20.30 People Fitness’is.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.