KINGITUSTE TEGEMISE ABC

Kuidas teha kingitust, millega kingisaajat üllatada? Oled vahel tundnud, et kingitusi on nii raske teha? Et enne tähtpäeva käid ühest poest teise ja lõpuks valid selle, mida viimasena näed? Saatmas on tihti see pinge, et ei tea, mida kinkida.

  1. Tunne kingisaajat. Kui kingisaaja on Sulle väga kallis inimene, siis ilmselt oled märganud mõningaid detaile. Võib-olla tead, mis talle meeldib või tead ehk vastupidi seda, mis talle ei meeldi. Kui Sa ei tunne oma kingisaajat, siis tasub enne natuke maad uurida.
  2. Kuidas tunda oma kingisaajat? Alati võib vestleda teemal, mis inimesele meeldib. Kuula hoolikalt ja nopi välja Sulle olulised vihjed. Kui ühtegi vihjet ei tule, võid otse küsida, millised kingitused meeldivad. Kui ka sealt ei tule väga head mõtet, siis alusta katsetamisega.
  3. Millised kingitused kingisaajale meeldivad? Praktilised? Emotsionaalsed? Elamused? Hetked koos? Naljakad ja humoorikad kingitused?
  4. Kuidas saada paremaks kingituste tegijaks? Märka tagasisidet, mis saad kingi kohta. Kas see on viisakusest aitäh, samal ajal Sul on tunne, et see kingitus jääb kuhugi kapinurka seisma. Kas ta on rõõmus? Kas ta on liigutatud? Iga detail, mida märkad, aitab Sul järjest enam jõuda lähemale sellele, et teed kingitusi, millel on tähendus või väärtus.
  5. Pea meeles: kingitus on alati saajale, mitte Sulle. Meil on ajapikku tekkinud nimekiri asjadest, mis on mõttetud ja mis mitte. Kuid oluline ei ole mitte meie nimekiri, vaid inimese nimekiri, kellele soovid heameelt teha. Me oleme erinevad ja hindame elus erinevat. Jõuame tagasi kõige olulisema punkti juurde – tunne kingisaajat. Kingisaaja tundma õppimine on teekond, see et läks valesti või ei saabunud oodatud rõõmu, ei tähenda seda, et Sinust ei võiks saada head kingimeistrit.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.