KAKS KUUD JÕUSAALI

Mõned päevad tagasi sai mul kaks kuud jõusaaliga – jäi vahele küll neli jõusaali korda, mil puhkasin Itaalias. Ka puhkuse ajal ei unustanud trenni – käisin jooksmas, sai läbitud pikki vahemaid jalutades, tegin paar korda 45-minutilise treeningu kogu kehale ning tegin ka mere ääres BodyBalance’it. Tavaliselt mu ideaalne puhkus näebki välja selline, et saan tegeleda kõige sellega, mis meeldib. Tõsi, mulle meeldib jõusaal ka, kuid kuna ei soovinud minna spordiklubisse, siis otsustasin selle treeningu asendada teiste trennidega.

Kahe kuuga olen pea kõigile harjutustele lisanud raskust umbes 10kg (ehk siis harjutused, mida tegin enne 25kg, teen nüüd 35kg), lisaks lisasin kõhulihaste harjutustele korduseid seerias juurde. Kui mõelda puhtalt selle peale, et kuidas raskused suurenenud on, siis võib kindlasti rahule jääda. Samas on ka kehaanalüüsi tulemused üsna head ehk siis kahe kuuga on lihast tulnud juurde 1,6kg (teisel kuul tuli küll ainult 400g). Eks see on üsna tavaline, et alguses tulevad tulemused kiiremini ja pärast tulemused küll paranevad, kuid mitte nii kiirelt kui võiks. Samas, kokkuvõttes need lihase kilogrammid ei näita eriti midagi. Need ei näita seda, palju jõuan kätekõverdusi teha, palju lõuga tõmmata, palju joosta või kui hästi end oma kehas tunnen.

Üldiselt võin öelda, et ei vaja lisamotivatsiooni, et teha trenni või minna trenni. Ma lähen kohale, teen ja naudin ning tulen hea tujuga trennist – üldiselt täpselt nii lihtsalt need trennid mööduvadki. Jõusaaliga on mul tulnud ette ka natuke raskemaid päevi. Vahetult enne reisi algust pidin jõusaalis end mitu korda motiveerima, et jõuaksin kordused lõpuni teha. Millegi pärast viimased kaks tulid nii raskelt, et jõudsin mitu korda mõelda sellele, et miks ma seda üldse teen. Ehk siis siit meeldetuletus eelkõige iseendale, et kui pole paika pandud eesmärki, siis on üsna raske end motiveerida.

Teen sporti, sest mulle meeldib see – mulle meeldib pingutada, leida tasakaal endas, nautida liikumist ühest aja hetkest teise, mulle meeldib näha oma keha arengut ja muidugi on hea teada, kui suudan mõnda harjutust teha kauem kui eelmine kord. Aga ma arvan, et see pole päris põhjus, miks kolm korda nädalas teha jõusaalitrenni ja iga kord teha korralikult seeriad lõpuni ja end motiveerida selleks, et ka viimased kordused oleksid maksimaalse sooritusega.

Mõtle läbi oma eesmärk. Jaga oma eesmärk vaheeesmärkideks, et näeksid, kuhu poole pead liikuma, kui vahel on tunne, et oled eksinud.

Ja ma vist tundsin, et olen eksinud. Õnneks saabus puhkus, mis ei lasknud mul eriti pikalt mõelda sellele, kas ja kuidas ma peaksin jõusaalikava edasi tegema. Pärast puhkust läksin otseloomulikult jõusaali suure rõõmuga ja nii hea meel oli tagasi olla – tundsin, et olen õiges kohas ja teen õiget asja. Paraku selle nädala alguses pidin siiski silmitsi seisma faktiga, et kui ma ei taha, et kogu see jõusaalitrenn minu jaoks üksluiseks muutuks, siis pean ma midagi muutma. Ma arvan, et aeg on panna enda jaoks paika eesmärgid, milleni ma jõuda tahan ja siis on ka lihtsam juba edasi liikuda. Kaks kuud oli minu jaoks motiveerivaks see, et teadsin, et kehaanalüüsis on võimalus näha üsna ilusaid numbreid, kuigi tagantjärgi need numbrid ei ole väärtus omaette.

Oluline on see, kuidas sa end oma kehas tunned, milleks su keha suuteline on ja kuidas saad oma keha enda jaoks tööle panna.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.